Pogrzeby świeckie

Pogrzeb świecki jest ceremonią ostatniego pożegnania, która odbywa się bez osoby duchownej oraz symboli nawiązujących do danego wyznania. Osobą odpowiedzialną za przeprowadzenie pogrzebu pozostaje mistrz ceremonii. Jest to osoba świecka, która wyróżnia się umiejętnością pięknego ubierania myśli w słowa, wysokiej retoryki oraz empatią. Zakład pogrzebowy Róża w Gdańsku współpracuje z najlepszymi mistrzami ceremonii, którzy od lat przejmują obowiązek poprowadzenia ostatniej drogi Zmarłego.

pogrzeby-swieckie

Ceremonie świeckie skupiają się na tym, jakie życie miała Osoba Zmarła. Najbliższa rodzina i przyjaciele mogą napisać mowę pogrzebową, w której wyrażą swój smutek i żal po stracie bliskiej osoby, wspomnieć najmilsze wspólne chwile oraz osiągnięcia drugiego człowieka. Dzięki takiej mowie pogrzebowej ceremonia zyskuje indywidualny i jeszcze bardziej uroczysty charakter.

Pracownicy zakładu pogrzebowego Róża pomagają w organizacji pogrzebów świeckich i zapewniają odpowiednie i godne przygotowanie kaplicy oraz miejsca pochówku.